Festő és grafikus. A fővárosi Képző- és Iparművészeti Gimnáziumban érettségizett. 1963-ban Szegeden a Pedagógia Főiskolán, 1972-ben pedig Budapesten a Képzőművészeti Főiskolán szerzett diplomát. Vinkler László, Litkey György és Fischer Ernő voltak a tanárai.
Ezt követően évekig rajztanárként tevékenykedett. 1982 óta adjunktusként dolgozik a szegedi Tanárképző Főiskola Rajz-Művészettörténeti Tanszékén, ahol rajzot, festészetet, ábrázoló mértant tanít.
Lázár Pál ritkábban festi az embert, többször az ember-látta világot: a látványt foltokká, síkokká tömöríti, de nem Cézanne elmosódott, egymásba tűnő színeivel, nem Derain kontúros mezőivel, vagy Mondrian elvont mértaniságával. Talán benne élnek Fényes Adolf töretlen színfelületei is, Egry ragyogása, Barcsay geometriába fejtett tájai, ám mégis összetéveszthetetlenül eredeti az ő ecsetjárása, amely nem a valóság közvetlen képét, hanem összegzett, rendezett, álmokon átszűrt párlatát teremti festői jelenséggé. És mindegyik képén ott világít egy, vagy több, kisebb vagy nagyobb piros folt-jel-mező: pirkadat pírja, érett alma és hamvas gyermekarc fénye, parázs hunyorgása, tűz lobogása - üzenet az életről, melegről, örömről…
1963-tól hazai és külföldi tárlatokon szerepel oldott ecsetkezelésű, impresszionista felfogású tájképeivel.
Egyéni tárlatok: Budapest (1967,1997); Szeged (1984,1985,1988,1993,1994,1995,1997); Pécs (1991,1992); Baja (1997); Forráskút (1991); Nagykáta (1988); Fehérgyarmat (1986); Darmstadt-Németország (1992) stb.
Tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének és a Szög-Art Művészeti Egyesületnek.
Számos itthoni és külföldi nemzetközi művésztelep munkájában vesz részt (Vörösberény (1962,1963,1964); Oroszlány (1965,1966); Mirabel-Franciaország (1990-1996); Csongrád (1991-1996).
Képei eljutottak Európa szinte minden országába, Japánba, Kanadába és Ausztráliába.
Irodalom:
Levelezés által begyűjtött adatok
Kiállítási Katalógus-1997
Dr. Szabó – Kállai: Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona - Nyíregyháza, 1997
1998 január 1.-től -- 2025 Május 3.-ig .
Ajjaj! Sajnos a kiválasztott Művésztől, vagy a megadott keresési feltételekkel NINCS találat.
Szűrés: beállíthatjuk a rendszert, hogy milyen adatok szerepeljenek, ill. ne szerepeljenek a lekérdezésünkben.
Az „Árverés típusa” nevű gombnál a legördülő menüben kiválaszthatjuk, hogy nyomtatott katalógussal rendelkező árverések, vagy internetes árverések szerepeljenek a táblázatban, esetleg mindkettő.
A „Dátum” gombnál az időintervallumot állíthatjuk be éves bontásban, melyre kíváncsiak vagyunk.
A „Méret”-re is lehet szűrni, ill. a mérési pontatlanságokból adódó eltérések miatt mérési hibahatár beállítására is van lehetőség.
A változások érvényesítéséhez kattints a SZŰRŐK ALKALMAZÁSA gombra.
Szűrés!
A „Technika” almenüben rászűrhetünk egy, vagy több technikára, ebben az esetben csak a kiválasztott technikájú alkotások jelennek meg a táblázatban.
A változások érvényesítéséhez kattints a SZŰRŐK ALKALMAZÁSA gombra.
Szűrés!
Az „Árverező” almenüben kiválaszthatunk egy-egy aukciósházat, azaz ebben az esetben csak az ő árverései jelennek meg.
A változások érvényesítéséhez kattints a SZŰRŐK ALKALMAZÁSA gombra.
Beállítás!
Beállítások: itt tudjuk beállítani, hogy a táblázatunkban milyen oszlopok szerepeljenek, vagy ne szerepeljenek. Ha a bizonyos oszlop neve be van kattintva, akkor a táblázatban látszani fog.
Ha az áttekinthetőség kedvéért pl. ki akarjuk venni a „Megjegyzés” oszlopot, akkor a pipát a megnevezésnél ki kell venni.
A változtatások érvényesítéséhez a „Mentés” gombbal kell a felületből kilépni.
A „Bezárás” gomb megnyomása esetén úgy lép ki a menüből a rendszer, hogy a változtatások nem érvényesülnek.